Podpora

Pravidelné seřizování času v počítači

Není pravidlem, že hodiny v každém počítači ukazují přesný čas. Pokud neprovádíte pravidelně jejich seřízení nebo jestliže je na základní desce slabší baterie, může se čas ve Vašem počítači často rozcházet o minuty, desítky minut, někdy je čas i nesmyslný. Pokud máte připojení k Internetu není nic jednoduššího, než si nechat čas v počítači pravidelně seřizovat.

O pravidelné seřizování se stará systémová funkce, kterou můžete aktivovat přes ovládací panely Windows/Datum a čas/Čas v Internetu. Možnosti této funkce jsou ale značně omezené, proto je lepší používat nějaký pomocný nástroj, tím může být i Connection Meter. Zjišťování a seřizování přesného času je jednou ze základních funkcí.

Automatické seřizování času aktivujte na záložce Nastavení ve větvi Datum a čas.

Seřizování času v počítači

Zde hned první volba zajistí, že při každém připojení program zjistí přesný čas z Internetu (dotazem na časový server, výchozí je time.epstudio.cz) a seřídí hodiny Vašeho počítače. Výběrem protokolu určíte způsob dotazu na přesný čas, přesnější je výchozí volba SNTP.

Po určité době by se mohly hodiny opět rozcházet, proto vyberte automatické opakování dotazu a seřízení pomocí volby Každých 1 hodin automaticky seřídit čas.

Problém mohou dělat Windows Vista/7, kde je seřízení času privilegovanou operací. Seřízení v těchto typech Windows zajistíte tak, že aktivujete pomocný program Connection Meteru cmservice v Nastavení/Spojení/Aktivovat cmservice.

Pokud svěříte péči o přesný čas Connection Meteru brzy zjistíte, že se o přesnost hodin už nemusíte starat a hlavně: vždy se budete moci spolehnout na to, že v pravém dolním rohu obrazovky vidíte opravdu hodně přesný čas.

Přesný čas na Internetu i v počítači

Nejčastěji zde hledáte: Connection Meter, ConMet, QIP Plugin, přesný čas, seřizování času v počítači, pravidelné seřizování času podle atomových hodin