Funkce a ukázky

Connection Meter je standardní aplikací Windows, má tedy hlavní okno s nabídkou a tlačítky pro otevírání nástrojů. Tři záložky obsahují záznamy o přenosech dat a času měření, výpočty statistik a nastavení programu.

Velice důležitou součástí je plovoucí okno, malé okno ve kterém vidíte vše co je pro Vás důležité a ze kterého můžete také mnoho funkcí ovládat.

Měření připojení, přehledy a grafy

Pomůcky

Součástí programu je mnoho užitečných nástrojů. Nejvíc jich najdete v okně pomůcek. Zde máte k dispozici desetidenní předpověď počasí za stránky yrno.cz, kalendář se jmeninami a svátky je propojený s úkolovníkem. Ten Vás upozorní na událost i například emailem nebo zasláním SMS.

Užitečný je převodník jednotek a měn, kurzy měn jsou samozřejmě automaticky aktualizovány podle ČNB.

Pomůcky

Měření připojení, přehledy a grafy

Program Vám dává přehled o množsví a rychlosti přenosů dat. Volitelně je možné sledovat čerpání FUP nebo nechat počítat cenu za přenesená data. Pro rychlé nastavení je možné vybrat z mnoha předem připravených předloh tarifů operátorů v Čechách a na Slovensku. Měřit je možné přenosy jednoho počítače nebo celé sítě.

Rychlost a kvalitu připojení vidíte okamžitě v plovoucím okně. Z naměřených hodnot program sestavuje mnoho přehledů a grafů.

Měření připojení, přehledy a grafy

Test rychlosti připojení

... je mnohem přesnější, než běžné testy bývají. Pouhým kliknutím můžete zjistit aktuální rychlost a kvalitu připojení do Internetu Vašeho počítače a to i u vysokorychlostního připojení. Test zvládá i automatický režim při kterém měří aniž byste museli být u počítače.

Test rychlosti připojení

Sledování sítě

Prostřednictvím několika funkcí můžete jednoduše sledovat vlastnosti Vašeho připojení k Internetu. Pokud jste připojeni přes WiFi, program Vám ukáže v plovoucím okně kvalitu signálu a stav připojení. Při odhalování malware Vám pomůže funkce Statistika sítě. Jestliže Vám nefunguje Internet, funkce Kontrola trasy Vám pomůže najít místo problému.

Sledování sítě

Sledování počítače

Pomocí tohoto programu můžete sledovat zatížení počítače a využití paměti. V plovoucím okně vidíte množství volného místa na disku. Uživatelé notebooku určitě přivítají možnost sledování stavu nabití baterie a kvality signálu WiFi. Všechny hodnoty si můžete nechat zobrazit v textové nebo grafické podobě.

Obsah plovoucího okna Vám Connection Meter předá i po síti do prohlížeče www stránek. Na dálku tak můžete sledovat i jaké aplikace jsou aktivní atd.

Posílání SMS

Kliknete, zvolíte příjemce, napíšete SMS, zavřete okno. Tak jednoduché je posílání SMS zpráv na mobilní telefony českých operátorů. K předávání můžete využít volné i placené způsoby předávání zpráv. Naplánovat odeslání zprávy v určitý čas můžete prostřednictvím pomůcky Úkolovník.

Součástí SMS brány je i jednoduchý adresář kontaktů. Jeho součástí je i funkce, která Vás upozorní na narozeniny a jmeniny každého, koho si do adresáře přidáte.

Posílání SMS

Oznamování pošty

Oznamování pošty Vás upozorní na nový email. Kontroluje se libovolný počet poštovních serverů, Connection Meter podporuje i GMail.

Textové záznamy, chytrý sejf na hesla

Máte problémy si pamatovat hesla a přihlašovací údaje? Nebaví Vás neustále vypisovat stále stejné texty hlaviček dopisů? Pak bude pro Vás neocenitelným pomocníkem funkce Textové záznamy.

Na vývoji funkce spolupracovalo mnoho uživatelů programu. Vznikla pomůcka, která uchovává texty a pokud stisknete kombinaci kláves, program za Vás vypíše text na klávesnici. Tento sejf na hesla podporuje nejpoužívanější prohlížeče.

Sejf na hesla

ConMet QIP Plugin

Je modul, který zobrazuje obsah plovoucího okna v okně kontaktů QIP. Funkce tohoto pluginu je automatická, v Connection Meteru si můžete zvolit, jaké údaje chcete vidět v plovoucím okně a jaké v QIP.

ConMet QIP Plugin