Podpora

Instalace pro víc systémů na jednom počítači

Nainstalovat Connection Meter na počítač s více systémy Windows současně není problém. Postupujte prosím podle tohoto popisu, nejlépe v instalaci Windows bez nainstalovaného Connection Meteru.

Postup je odzkoušený pro instalaci na počítač s Windows Vista/7 a XP současně.

  • Ve Windows Vista nainstalujte Connection Meter tak jak si sám řekne při instalaci, tedy do C:\Program files\ConMet. Při prvním spuštění se provede automatické nastavení všech důležitých částí, zvolte tak jak jste zvyklí. Pokud Vás program požádá o autorizaci v okně Upgrade, zatím ji neprovádějte.
  • Na disku, který je viditelný z obou Windows (např. disk E:) vytvořte složku ConMet, tedy např. E:\ConMet.
  • Otevřete hlavní okno Connection Meteru a na záložce Nastavení/Aplikace se podívejte dolů, za společná: uvidíte cestu ke společné složce. Obsah této složky na disku nakopírujte do E:\ConMet. V E:\ConMet tedy bude podsložka Archiv a několik dalších souborů.
  • Nyní můžete přesměrovat společnou složku, tedy stiskněte tlačítko Nastavení/Aplikace/Společná... a vyhledejte novou společnou složku, tedy E:\ConMet.
  • Pokud chcete, můžete stejným způsobem nakopírovat i obsah uživatelské složky.
  • Ukončete a spusťte Connection Meter, nyní můžete program i odautorizovat (tedy zadejte přístupový kód a stiskněte tlačítko Autorizovat) pro Vistu/7.
  • Ve Windows XP nainstalujte Connection Meter, opět tak jak si řekne při instalaci, např. D:\Program files\ConMet atd. Při prvním spuštění dojde opět k nastavení programu pomocí průvodců. Pokud Vás program požádá o autorizaci v okně Upgrade, zatím ji neprovádějte.
  • Společnou složku jste již vytvořili ve Windows Vista/7, proto jen přesměrujte v Nastavení/Aplikace/Společná na E:\ConMet. Podobně můžete přesměrovat i uživatelskou složku.
  • Ukončete a spusťte Connection Meter, nyní můžete program i odautorizovat (tedy zadejte přístupový kód a stiskněte tlačítko Autorizovat) pro XP.
  • Program má společná data se záznamy o připojeních. Pokud se máte stejné uživatelské jméno v obou Windows a sjednocené i uživatelské složky, budete mít i společná uživatelská data (tedy např. adresář SMS brány).

Protože se z hlediska programu jedná o dvě nezávislé instalace, budete Upgrade provádět pro každý systém zvlášť. Tedy v obou Windows jen spustíte Nástroje/Upgrade.

yrno.cz

Nejčastěji zde hledáte: Connection Meter, ConMet, QIP Plugin, instalace registrované verze, jak rychle program nainstalovat, registrovaná verze, registrační údaje, autorizace, Upgrade, instalace Connection Meter Vista, 7, XP, 98, 2000