Podpora

Odpojit, připojit, každé připojení

Tato funkce slouží k rychlému zablokování přístupu počítače do Internetu a to i pokud jste připojeni přes ADSL, WiFi, kabel. Funkci využijete například:

  • Při instalaci jakéhokoliv software, kterému nedůvěřujete. Zablokováním přístupu do Internetu zamezíte možnému odeslání čehokoliv z Vašeho počítače, odeslání důvěrných informací atd.
  • Nepřipojený počítač je navíc před útoky zvenčí trvale chráněný, nejedná se o žádnou ochranu firewallem, ale o jednoduché a prosté vypnutí sítě!
  • Zablokováním sítě zablokujete datové toky, to může být velmi vhodné například tehdy, když máte omezené datové limity nebo se blížíte k hranici omezující množství stažených dat za období.
  • Nechcete být při práci rušení? Zablokováním sítě vypnete veškerou komunikaci, ICQ, oznamování nové pošty, ... prostě nic Vás při práci nebude rušit. Až budete síť potřebovat, jednoduše ji opět přes Connection Meter spustíte.
  • Vypnutím sítě samozřejmě odlehčíte počítači. Máte-li pomalejší počítač, trochu mu snížíte zátěž, bude pracovat rychleji.

Nastavení provedte na záložce Nastavení/Spojení.

Nastavení/Spojení

Vyberte zařízení, přes které jste připojeni do Internetu. Zákazem/povolením tohoto zařízení Vás bude Connection Meter Odpojovat/připojovat do Internetu. Pokud nevíte, přes jaké zařízení jste připojeni do Internetu, podívejte se do dolní části hlavního okna, ze je ConMet line [ ... a označení tohoto zařízení.

Jestliže aktivujete službu cmservice, zpřístupníte funkci všem uživatelům Windows. Při zavádění služby Vás Windows zřejmě požádají o potvrzení, pokud ano, dvakrát potvrďte.

Pro zobrazení ovládacího pole v plovoucím okně přejděte do větve Nastavení/Obsah pl.okna/QIP.

Nastavení/Obsah pl.okna/QIP

Zaškrtněte volbu možnost odpojit/připojit. Můžete zde určit i znak v plovoucím okně (nelíbí se Vám X?).

V plovoucím okně se objeví pole a není nic jednoduššího, než do něj kliknout myší. Za chvilku po kliknutí myši nad znakem odpojení se objeví označení s převrácenými barvami. To znamená, že počítač už není připojen k Internetu. Druhé kliknutí síť opět povolí. Při obnovování připojení bude Connection Meter sledovat aktivaci IP adresy, tedy to, jestli je Váš počítač schopen komunikovat po Internetu. Teprve až po přidělení se znak odpojení ukáže v barvách symbolizujících stav připojení.

Nejdůležitější je ale propojení funkce Odpojit/připojit s funkcemi automatického odpojení:

  • pro odpojení v určitý čas Počítač odpojit v X hodin
  • pro odpojení po stažení Počítač odpojit, když bude X minut nulový přenost dat
  • a samozřejmě odpojení při překročení limitu ceny, délky, přenosů dat v Nastavení/Limity
Nejčastěji zde hledáte: yr.no počasí na yrno.cz, Connection Meter, ConMet, QIP Plugin, odpojit, připojit ADSL, odpojit, připojit VDSL, odpojit, připojit WiFi, odpojit, připojit kabelový Internet