Podpora

Aktualizace programu a přechod na registrovanou verzi

V Connection Meteru je funkce, která umožňuje rychlý a pohodlný přechod na registrovanou verzi. Pokud už máte plnou verzi, pak pomocí stejné funkce můžete provádět i automatickou aktualizaci programu.

Nabídka Nástroje/Upgrade

Začněte v hlavním okně programu nebo v místní nabídce, kterou otevřete přes pravé tlačítko nad ikonou telefonu vedle hodin. Zde zvolte Upgrade....

Okno Upgrade

Otevře se okno Upgrade, v něj jsou dvě důležitá textová pole, registrační jméno a přístupový kód. Zadejte přesně to, co jsme Vám poslali v registračním dopise. Je nutné dodržet velikost znaků i mezery, před ani za registračním jménem nejsou mezery. Registrační jméno neobsahuje diakritiku, ani háčky ani čárky. Přístupový kód je vždy jen číslo, dlouhé číslo. Je dobré zvolit uložení přístupového kódu zaškrtnutím Uložit přístupový kód, pak už jen stiskněte tlačítko Upgrade.

Následující kroky jsou odlišné podle toho jaký druh Windows máte:

  • Jestliže máte starší Windows 98/2000/XP, provede se rozbalení a instalace nové verze přímo v Connection Meteru. Ten se po instalaci sám ukončí a pak stačí jen čekat až se automaticky spustí nová verze.
  • Pokud máte Windows Vista/7/8, Connection Meter se ukončí, před tím spustí instalační program nové registrované verze. Před tím se Vás systém zeptá, jestli chcete spustit instalační program cm938r.exe. Dotaz na spuštění instalačního programu proběhne při ztmavnuté obrazovce, pokud se nezobrazí, podívejte se dolu na lištu, jestli se nezobrazilo jen tlačítko dotazu, klikněte na něj a potvrďte spuštění cm938r.exe.

V okně instalačního programu stiskněte tlačítko Instalovat!. Pak už jen čekejte, dokud se automaticky nespustí nová verze Connection Meteru.

Instalační program

Po úspěšné instalaci je možné, že ConMet požádá o Autorizaci. To je vlastně jen ověření, jestli je zadaný přístupový kód správný a bude ho možné použít při stažení reg. verze. Autorizace se provádí v okně Upgrade, zde je ale tlačítko Upgrade přejmenováno na Autorizovat. Stačí, když ho při dostupném Internetu stisknete.

Nejčastěji zde hledáte: Connection Meter, ConMet, QIP Plugin, instalace registrovné verze, jak rychle program nainstalovat, registrovaná verze, registrační údaje, autorizace, Upgrade