Podpora

Univerzální vkládání textu

Čím déle pracujete s Internetem, tím více potřebujete nějaké bezpečné místo, kam byste ukládali přihlašovací údaje, poznámky a jiné texty. Connection Meter má funkci Textové záznamy, určenou právě pro tyto účely.

Textových záznamů může být libovolný počet, mohou být o libovolné délce. Pro zabezpečení můžete použít heslo, které zajistí ochranu velmi bezpečným šifrovacím, blowfish, algoritmem. Heslo je pro všechny uložené záznamy společné, nemusíte si tedy pamatovat desítky různých přihlašovacích údajů. Nepoužívejte běžné zapamatování hesel v prohlížečích, přístup do Vaší pošty by pak měl každý, kdo by si k Vašemu počítači sedl.

Vkládání přihlašovacích údajů a textů je velmi snadné, přes zvolenou kombinaci kláves. Po stisknutí kombinace vyšle textový záznam Connection Meter na klávesnici, podobně, jakobyste text psali přímo Vy.

Jednoduchý text vložíte jednoduše!

Jednoduché textové záznamy vytvoříte snadno.

Textové záznamy, přidejte záznam.

 • Přejděte na záložku Nastavení.
 • Zvolte větev Textové záznamy.
 • Stiskněte tlačítko Přidat pro přidání nového záznamu.

V okně textového záznamu vyplňte.

 • Zadejte krátký popis textu do pole Název.
 • Nejdůležitější je kombinace kláves, kterou stisknete pro vložení, určete v části Zkratka pro vložení. V závorce Vám program nabídne volné klávesy.
 • Samotný textový záznam, tedy to, co se má na kombinaci kláves vložit.
 • Stiskněte OK pro uložení záznamu.

Kdekoliv, kde systém očekává vstup z klávesnice můžete zvolit kombinaci kláves. V tomto příkladě Ctrl, k tomu Shift, držte a stiskněte P, uvolněte P, uvolněte Ctrl a Shift. Text se vloží jakobyste ho napsali na klávesnici.

Hlavičky, patičky, hesla do jiných aplikací.

Výborným pomocníkem je tato funkce i při spouštění jiných aplikací, ty je možné spustit a hned poslat na klávesnici heslo pro vstup nebo nějaký úvodní text pro vložení.

Následující příklad slouží ke spuštění programu Poznámkový blok a vložení textu, např. hlavičky firmy.

 • Zadejte krátké označení textového záznamu do pole Název.
 • Při vkládání použijete kombinaci kláves Ctrl+Shift+H. V závorce Vám program nabídne volné klávesy.
 • Stiskněte tlačítko Najít a vyhledejte spustitelný soubor, nyní například poznámkový blok, kterým je C:\Windows\Notepad.exe.
 • Zadejte text pro vložení, tedy například adresu firmy atd.
 • Potvrďte tlačítkem OK.

Jednoduché. Nyní už jen stiskněte kombinaci kláves. Stiskněte a držte Ctrl, dál stiskněte Shift a klávesu H, pozpátku uvolněte H a Shift, Ctrl. Spustí se Poznámkový blok. Podruhé stiskněte kombinaci kláves. Stiskněte a držte Ctrl, dál stiskněte Shift a klávesu H, pozpátku uvolněte H a Shift, Ctrl. Vloží se text, tedy adresa firmy atd.

Využití této možnosti je opět obrovské. Můžete vlastně nechat spustit jakýkoliv program, aplikaci, chráněné heslem. Textové záznamy můžete nyní použít k přihlášení ke vzdálenému počítači atd.

Vkládáme hesla, rychle a efektivně!

Každé přihlašovací okno, přihlašovací stránku, textové pole, můžete naplnit textovým záznamem. Stačí jen v Connection Meteru vytvořit nový textový záznam se záznamem kláves, které byste při přihlášení přes klávesnici postupně stiskli. Textové záznamy obsahují celou řadu předloh, které obsahují předem připravené záznamy pro přihlášení k celé řadě služeb českého a slovenského Internetu. Podrobný popis čtěte v

Textové záznamy, chytrý sejf na hesla
Jak jednoduše vytvářet a používat bezpečná hesla

Nejčastěji zde hledáte: Connection Meter, ConMet, QIP Plugin, přihlášení do MBank, přihlášení do Servis24, pohodlné přihlášení, vložit přihlašovací údaje, klávesové zkratky.