Novinky a tipy

Stav baterie na očích a upozornění před vybitím [14.09.2011]

Baterie v pl. okněUž dávno Connection Meter nesleduje jen datové toky. Postupně se z něj stal univerzální program, který průběžně monitoruje zátěž a kondici vašeho počítače. Majitelé notebooku velice dobře vědí, že jednou z nejdůležitějších informací v jejich počítači je hodnota zůstatku energie v baterii.

Průběžně můžete sledovat zůstatek energie v plovoucím okně ve třech podobách, jejich zobrazení aktivujete na záložce Nastavení ve větvi Obsah pl. okna/QIP:

  • Graficky stav nabití baterie, pokud je x% a méně zobrazí barevný pruh znázorňující úroveň nabití baterie. Pokud nastavíte x na hodnotu nižší než 100%, pruh se zobrazí jen když začne energie v baterii klesat.
  • Obdobnou informací v textové podobě je stav nabití baterie, pokud je x% a méně.
  • Velice zajímavou funkcí je zobrazení času do vybití baterie. Pokud ji aktivujete, bude program průběžně sledovat rychlost vybíjení baterie a podle toho počítat čas, jak dlouho ještě baterie vydrží napájet počítač. Čas se samozřejmě průběžně aktualizuje podle toho, jak zatěžujete počítač a kolik energie v baterii ještě je. Tato funkce používá vlastní algoritmus výpočtu nezávislý na systému.

Obsah pl. okna, baterie

Jestliže nechcete stav baterie trvale sledovat,můžete zvolit upozornění dialogovým oknem těsně před vybitím. To aktivujete v Nastavení na záložce Zvuky a informace. Zde zvolte Upozornit při nabití baterie nižším než x%.

Upozornit před vybitím