Novinky a tipy

Skryté funkce programu: uspěte počítač kombinací kláves [01.09.2011]

Některé funkce Connection Meteru můžete ovládat o pomocí zástupců, které si umístíte na plochu, do nabídky Start připnete na hlavní panel nebo je necháte spouštět stisknutím kombinace kláves. Můžete tak snadno a rychle např. spustit program už s otevřeným oknem kalendáře, případně okno kalendáře otevřít, jestliže už je program spuštěný. Velice užiteční jsou i zástupci pro vypnutí nebo uspání počítače. Zástupce vytvoříte přes nabídku v hlavním okně programu Nástroje/Vytvořit zástupce rychlého přístupu.

Vytvořit zástupce rychlého přístupu

V nabídce klikněte na Uspání počítače, program vytvoří na ploše zástupce, zobrazí se ikona program s názvem „Connection Meter - Uspání počítače“. Zástupce můžete přesunout do nějaké složky nebo ho nechat na ploše. Když na zástupce kliknete, dojde k uspání počítače.

Ovládejte počítač kombinacemi kláves

Pro ovládání počítače kombinací kláves můžete použít univerzální funkci programu Textové záznamy. V hlavním okně zvolte záložku Nastavení, zde vyberte větev Textové záznamy a stiskněte tlačítko Přidat.

Přidat textový záznamOtevře se okno pro vytvoření nového textového záznamu.

Textový záznam zástupce uspat

Vyplňte pole:

  • Názvev, krátký popis, Vaše označení zástupce.
  • Zkratka pro vložení, tedy kombinaci kláves pomocí které budete funkci ovládat.
  • Otevřít stránku/spusit, zde stiskněte tlačítko Najít a vyhledejte a zvolte zástupce kterého jste vytvořili.
  • ... a stiskněte důležité tlačítko Bez textu, které změní chování funkce tak, aby pracovala jen jako „spouštěč“, tedy nevkládaly se texty.

Teď už jen potvrďte tlačítkem OK a minimalizujte hlavní okno Connection Meteru. Až budete odcházet od počítače, stiskněte kombinaci kláves Alt-Shift+U, uspíte tak počítač, ušetříte za elektřinu.

Textové záznamy, chytrý sejf
Univerzální vkládání textu