Novinky a tipy

Stáhněte potřebnou paměť na minimum, aktivujte optimalizaci [21.07.2011]

Connection Meter má téměř všechny části vytvářené dynamicky. To znamená, že např. okno pomůcek v systému existuje jen po dobu kdy ho vidíte na obrazovce. Až ho zavřete, z paměti zmizí. Podobné je to i u jednotlivých funkcí a upozornění. Pokud například aktivujete sledování baterie, zátěže počítače, sledování datových limitů atd, program toho o to víc vykonává. Jestliže ale Connection Meter používáte jen na měření dat, posílání SMS a oznamování pošty, bude zátěž v systému zanedbatelná. O tom se samozřejmě můžete přesvědčit snadno ve „Správci úloh“ systému Windows.

Protože spotřeba paměti Connection Meterem není konstatní, kolísá v závislosti na tom jak program využíváte, je vhodné systému čas od času sdělit, aby přidělenou (ale už nepotřebnou) paměť uvolnil. O to se postará velice zajímavá funkce Nastavení/Aplikace/Optimalizovat využití RAM.

Optimalizovat využití RAM

Zaškrtněte tuto volbu a ve správci úloh Windows (otevřete přes kombinaci Ctrl-Alt-Del) sledujte využití paměti (soukromá pracovní sada). Uvidíte, že přibližně každou minutu obsazení paměti programem klesne na hodnotu kolem jednoho (!) MB a tak, jak bude Connection Meter potřebovat, bude mírně využití paměti stoupat. Podobné je to i u zátěže počítače, i tu si můžete ve správci úloh zkontrolovat (sloupec procesor). Ideální je, když kolísá v rozpětí 0-2% podle toho co právě program dělá.

Pokud Vám tedy bude někdy někdo trvdit, že Connection Meter zatěžuje systém, ukažte mu správce úloh ve Vašem počítači, to ho musí přesvědčit o opaku.