ConMet QIP Plugin

Rychlá a pohodlná komunikace mezi uživateli Internetu je v dnešní době nezbytností. Elektronická pošta je pomalá a pokud se rozhodnete pro nějaký komunikační program typu ICQ zjistíte, že ne každý je uživatelem Vámi zvolené služby. Univezální programy podporující víc protokolů jsou proto nezbytností. Pokud takový univerzální program vylepšíte vhodnými doplňky, získáte opravdu užitečný nástroj. Asi nejlepším alternativním IM klientem je program QIP. Existuje k němu celá řada doplňků s jejichž pomocí můžete okno kontaktů (ICQ, GTalk, Jabber, ...) rozšířit informacemi o počasí, televizním programu, přřehrávačem rádií atd.

ConMet QIP Plugin je doplněk, který Vám dává možnost rozšířit si okno kontaktů o vše, co poskytuje plovoucí okno Connection Meteru. Ze stránky programu si stáhněte balíček s Pluginem a ten rozbalte do podsložky QIP Plugins. Pro tento plugin použijte složku se jménem "cm_QIP", v ní by měla být hlavně knihovna "cm_QIP.dll". Po restartu QIP Infium se plugin objeví v seznamu "Nastavení(QIP)/Pluginy". V Connection Meteru aktivujte předávání na záložce "Nastavení/Obsah pl.okna/QIP", zde zvolte "do QIP". Nic dalšího nemusíte nastavovat, vše co máte zvoleno na této záložce bude předáváno i do QIP, každé pole v plovoucím okně Connection Meteru bude představovat jeden speciální kontakt QIP. Přenáší se i blikání, takže nový dopis, odesílání SMS, ... nepřehlédnete. Bublinová nápověda kontaktů nese podrobnější informace o jednotlivých položkách.

Dvojité kliknutí nad kontaktem má stejný význam jako jednoduché kliknutí v plovoucím okně:

Pravým tlačítkem myši nad počtem zpráv elektronické pošty aktivujete nové načtení počtu zpráv na poštovním serveru.

V Nastavení/Graf datových toků můžete aktivovat i předávání garfu s histroií stažených dat, zvolte "V QIP zobrazit" a pokud chcete, nastavte výšku grafu.

Charakteristika a popis programu, Hlavní okno aplikace, Záložky, SMS brána, Přehledy, Statistika sítě, Podmínky užívání a postup při registraci programu, Přehled kompilací