Zadejte prosím IPv4 nebo IPv6 adresu zařízení, jehož polohu chcete určit:

Online lokalizace IP, zjištění polohy zařízení

Lokalizace IP, zjištění polohy zařízení na mapě

Adresa, ze které přistupujete do Internetu je: 34.239.179.228

Každé zařízení, které je připojeno k síti Internet, potřebuje pro komunikaci adresu. Tato adresa určuje, jakým směrem budou po Internetu cestovat data, určená právě pro toto zařízení. V Internetu tuto adresu označujeme IP adresa.

Původně byla adresa určena jedním čtyřbytovým (32 bitovým) číslem, které pro jednoduchost zapisujeme jako řadu čtyř cifer 0..255 oddělených tečkou. Tyto adresy začíme jako adresy Internetového protokolu verze 4 (IPv4), protože ale pouhé 32 bitové číslo dnes už pro tak rozsáhlou síť nestačí, přechází se postupně na IPv6, který pro adresování zařízení používá podstaně větší, 128 bitové, číslo.

Každá organizace, která chce svoji síť do Internetu připojit, tedy potřebuje vlastní rozsah IP adres a samozřejmě uzly (routery), přes které putují data, musejí přesně vědět, jakým směrem do této sítě datové bloky (pakety) předávat. V síti pak každé zařízení dostane IP adresu buď staticky nebo dynamicky přidělenou a dá se tedy téměř přesně určit, na jaké zeměpisné pozici zařízení se zařízení s určitou IP adresou nachází.

Jestliže používáte počítač, tablet nebo mobilní telefon, připojený do Internetu, máte tedy určitě přidělenou vlastní IP adresu a datové pakety každé komunikace tuto adresu obsahují. Snadno je tak možné dohledat odkud k Vám byl odeslán email, odkud přichází návštěvník www stránek nebo z jakého místa na zemi je návštěvník chatovací místnosti.

IP adresu emailu najdete v hlavičce, která každý dopis doprovází. Adresy návštěvníků www stránek zase znají provozovatelé serverů, na kterých jsou stránky umístěny.

Pokud znáte IP adresu, můžete na této stránce snadno dohledat místo, na kterém se zařízení s touto adresou nachází. Je jasné, že jeho přesné umístění nebude nikdy známé (např. mobilní telefon se může pohybovat), přesto u pevných sítí, např. u připojení přes kabelovou televizi je lokalizace IP adresy relativně přesná.

Další funkcí této stránky je dohledání tzv. reverzního jména IP adresy. Toto jméno spolehliví zprostředkovatelé definují a pokud mají všechna nastavení v pořádku, dá se i podle tohoto jména zpětně IP adresa dohledat. Pokud jsou nesrovnalosti se jmény (tedy např. liší se reverzně dohledané adresy), je počítač s touto adresou často považovaný za nespolehlivý, např. potenciálně spamující. Pokud zjistíte takové nesrovnalosti u IP adresy vašeho zařízení, můžete se s žádostí o nápravu obrátit na organizaci, přes kterou jste do Internetu připojeni.

 

ConMet

SEO Rozcestník , yrno.cz
This product includes GeoLite2 data created by MaxMind, available from http://www.maxmind.com.